Ciężka praca z dietetykiem

Myli się ten, który uważa, że odchudzanie to proste zadanie – wystarczy tylko przez jakiś czas przestać jeść tak dużo i waga cudownie spadnie. Niestety, nie do końca tak do wygląda. Bowiem aby dieta nie wyrządziła nam krzywdy musi być odpowiednio zbilansowana i ułożona przez fachowca, którym jest dietetyk. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do szkód w naszym organizmie. A dieta zbyt krótka i intensywna owszem pomoże nam zrzucić kilogramy – ale pomoże je też odzyskać w dwójnasób zaraz po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych.

Odchudzanie jest dla każdego

odchudzaniePod uwagę należy również wziąć, że zrzucenie kilogramów to jedno, ale uzyskanie smukłej sylwetki, bez zwisającej skóry, to drugie. W tej sytuacji konieczne będzie włączenie aktywności fizycznej – najlepiej również pod okiem profesjonalisty, który pomoże dobrać ćwiczenia i ich intensywność.

Wiadomo jednak, że chcemy się oddać w ręce prawdziwego fachowca, zarówno pod kątem dietetycznym jak i aktywności fizycznej. Dlatego warto sprawdzić dietetyk opinie zanim udamy się do danego specjalisty. Z pewnością również pierwsze spotkanie będzie dla nas znaczące – bowiem od podejścia do pacjenta również dużo zależy. Podobnie będzie w przypadku trener personalny szczecin – musimy sprawdzić, czy dana osoba nam odpowiada, czy jego styl bycia, podejście nam nie przeszkadza – w końcu będziemy wspólnie spędzać wiele czasu razem. Kiedy już sprawdzimy, u kogo chcemy zawalczyć o smukła sylwetkę, to trzeba będzie po prostu zacisnąć zęby i zacząć walkę – nie będzie łatwo, ale z taką pomocą z pewnością się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *