Czy noworodek może być rehabilitowany?

Przyjęło się że przeważnie proces rehabilitacji dotyczy starszych ludzi, którzy z racji wieku czy kontuzji maja problemy z poruszaniem się, trzeba przeprowadzić u nich szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Jednak okazuje się, że nie tylko dorośli potrzebują takiej pomocy. Również rehabilitacja noworodków bywa niezbędna. Powodów do rozpoczęcia takiego procesu może być wiele – wady związane z upośledzeniem ruchowym, wady związane z ułożeniem ciała, a nawet ukształtowaniem czaszki.

Rehabilitacja noworodków – to bardzo ważne!

Maluszki muszą zostać jak najszybciej poddane rehabilitacji, aby zmiany nie stały się nieodwracalne, skutecznie utrudniając późniejsze funkcjonowanie dziecka. Jednak nie każdy fizjoterapeuta jest w stanie podjąć się takiego zadania, Noworodek nie rozumie co się do niego mówi, nie jest w stanie nam pomóc poprzez nawiązanie kontaktu, koniecznie jest więc specjalne podejście i zastosowanie specjalnych technik, których uczy się latami.

rehabilitacja noworodkówW Polsce ni ma zbyt wielu specjalistów, którzy podejmują się tej niewdzięcznej roli, dlatego czasami trzeba przejechać kilkadziesiąt albo i kilkaset kilometrów, aby zapewnić maluchowi najlepszą opiekę. Bardzo duża popularnością cieszy się rehabilitacja noworodków szczecin. Specjaliści z tego miasta zdobyli już odpowiednią renomę, maja również udokumentowane sukcesy na tym polu – to sprawia, że rodzic chorych maluszków są w stanie im zaufać i oddać pod opiekę swoją pociechę, z nadzieją, że potrafią u pomóc. W większości przypadków się to udaje, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że rehabilitacja to proces długotrwały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *