Rehabilitacja niejedno ma imię

Fizjoterapeuta to zawód niezwykle przyszłościowy. W dzisiejszych czasach grożą nam liczne urazy kręgosłupa, co powoduje konieczność rehabilitacji. Siedzący tryb pracy, zbyt mała dawka ruchu, zły styl życia to wszystko sprowadza się do tego, że wcześniej czy później będzie nam konieczna rehabilitacja kręgosłupa. A taka przeprowadzić może jedynie odpowiednio wykwalifikowany fizjoterapeuta. Oczywiście do lekarz decyduje czy jest nam potrzebna rehabilitacja kręgosłupa szyjnego czy może innego odcinka.

Rehabilitacja kręgosłupa przybiera różne formy

Najczęstszą przyczyną jest konieczność operacji kręgosłupa. Jest to ciężki zabieg, którego efektem jest później konieczność odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych. rehabilitacja kręgosłupaTaka rehabilitacja po operacji kręgosłupa powinna zostać rozpoczęta jak najprędzej, aby pacjent zaczął szybko dochodzić do siebie.

Jednak nie tylko kręgosłup trzeba rehabilitować. Na oddziały trafiają bowiem pacjenci z przeróżnymi schorzeniami, chociażby na podłożu neurologicznym. Zanikają im mięśnie na skutek chorób, na skutek urazów nie mogą poruszać kończynami – w grę wchodzi więc rehabilitacja neurologiczna.

Nie można również zapomnieć o najmłodszych pacjentach – okazuje się, że nieprawidłowe ułożenie ciała malucha, złe wykształcenie czaszki to wszystko sprawia, że niezbędna jest rehabilitacja pediatryczna. Jednak to w dalszym ciągu nie wszystkie twarze rehabilitacji- skręciłeś nogę czy złamałeś rękę? Czeka rehabilitacja ortopedyczna. A dla wszystkich sportowców, którzy z urazami są za pan brat, niezbędna jest rehabilitacja sportowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *